NEON INNESA (221)

NEON INNESA (221)
[00432]

Dostępność: Na magazynie

Aktualizacja: 2018-04-06 13:59:02

NEON INNESA, BYSTRZYK NEONOWY ? Paracheirodon innesi Jest to bardzo żwawa, towarzyska i ławicowa rybka, która świetnie prezentuje się pływając grupą (minimum 80-100szt) w dużym, obsadzonym roślinami akwarium. Intensywność pięknego...
$0.72
   Pin it

NEON INNESA, BYSTRZYK NEONOWY ? Paracheirodon innesi

Jest to bardzo żwawa, towarzyska i ławicowa rybka, która świetnie prezentuje się pływając grupą (minimum 80-100szt) w dużym, obsadzonym roślinami akwarium. Intensywność pięknego ubarwienia wzmacnia odpowiednie oświetlenie ( np. świetlówka Power-Glo) i czarne tło z ciemnym podłożem. Swoją ruchliwością i błyszczącą pręgą wzdłuż ciała neon prowokuje każdą większą rybę do ataku ? stąd nie może być trzymany z większymi rybami. Samice są grubsze, bardziej wybrzuszone. Ojczyzną tej dorastającej do 4,5cm rybki jest wschodnie Peru. Wymaga wody o temperaturze 22-26st.C. i pH 5,0-7,5 - bardzo dobrze wpływa dodatek preparatu Sera Morena. Pokarm ? drobny żywy, mrożony i w płatkach.

W latach 90 mieliśmy w sklepie akwarium dekoracyjne o długości 2 metry, i przez jakiś czas mieliśmy w nim grupę neonów innesa około 100 sztuk ? widok był niesamowity gdy wszystkie rybki zbierały się w grupę podobną do kuli i taką ławicą pływały wzdłuż przedniej szyby akwarium. Po kilku miesiącach do tego akwarium dopuściliśmy 40 neonów czerwonych. Neony czerwone nie połączyły się z neonami innesa i przeważnie pływały pośród roślinności pojedynczo lub w małych grupkach, jednak od czasu do czasu też zbierały się razem i tworzyły swoją ławicę ? widok był wspaniały gdy takie dwie grupy błyszczących-świecących ryb śmigały po akwarium. Zauważyłem też pewną zasadę ? taka ławica czerwonych neonów była tym trwalsza, im więcej ryb się w niej znajdowało, bo zawsze było kilka osobników które nie zauważyły formującej się kuli i nie załapały się do wspólnej zabawy. Zresztą podobnie było z neonami innesa ? gdy zbyt mała grupa pomknęła wzdłuż akwarium ? to po 2-3 nawrotach rozpadała się.

 

Kod 1: 0432