PAPUGA FALISTA

PAPUGA FALISTA
[00405]

Dostępność: Chwilowy brak towaru

Aktualizacja: 2016-08-29 13:38:00

PAPUŻKI FALISTE Z NASZEJ HODOWLI młode będą w listopadzie, w tej chwili nie mamay papugi falistej do sprzedaży TYLKO ODBIÓR OSOBISTY Papugi faliste przebywają cały czas w wolierze zewnętrznej, doskonale znoszą niskie temperatury...
30.00zł
   Pin it

PAPUŻKI FALISTE Z NASZEJ HODOWLI

młode będą w listopadzie, w tej chwili nie mamay papugi falistej do sprzedaży

TYLKO ODBIÓR OSOBISTY

Papugi faliste przebywają cały czas w wolierze zewnętrznej, doskonale znoszą niskie temperatury panujące w zimie. Ważne jest tylko to by miały do spania miejsce osłonięte od wiatru z dosyć grubymi patykami i gałęziami. O tym, że doskonale znoszą zimę świadczy fakt, że wiosną bardzo chętnie i licznie przystępują do lęgów, przecież osłabiony i wycieńczony ptak nie pomyśli o rozrodzie.

05.10.2013 W wolierze z papugami falistymi pozdejmowałem wszystkie budki lęgowe, chociaż w niektórych były jajka i samiczki wysiadywały je. Lepiej zniszczyć jajka, niż dopuścić do tego by młode pisklaki umierały z zimna. Lęgi papużki falistej muszą przypaść na okres, gdy nawet noce są ciepłe ponieważ papużka ta przestaje wysiadywać jajka z chwilą, gdy wykluje się pierwsze młode.

02.11.2013 Paużki faliste mieszkają w największej naszej wolierze ponieważ jest to najliczniejsza grupa papug w naszej hodowli. Co roku zimę spędzały w tej wolierze w dużym stadzie i dopiero na wiosnę wybierałem dziesięć ptaków do dalszej hodowli i dziesięć nowych kupowałem aby nie dopuścić do howu wsobnego. Wadą tego rozwiązania było to, że zanim ptaki dobrały się w pary mijał co najmniej miesiąc i samiczki zaczynały składać jajka dopiero w drugiej połowie czerwca. W tym roku zrobiłem inaczej ? stadko młodych papużek falistych zakupiłem już w sierpniu i dzisiaj wybrałem z tej grupy jedenaście samczyków, a z mojego stada jedenaście samiczek ? ptaki będą miały całą zimę na dobranie się w pary, pozostałe papugi zostały przeznaczone do sprzedaży. Co prawda czytałem, że na stado papug falistych należy przygotować przynajmniej jedną budkę lęgową więcej niż jest par, to w tym roku postanowiłem sprawdzić tą tezę i zastawiłem jedenaście par ? tyle ile mam budek lęgowych.

08.03.2014

Ze względu na wczesną wiosnę zaczęliśmy już przygotowywać papugi do lęgów. Udało mi się skompletować 20 z 21 ziół ( co jest dużym sukcesem)  znajdujących się na liście mieszanki ziołowej dla papug skomponowanej przez osobę opiekującą się papugami w jednym z europejskich ogrodów zoologicznych. Mieszankę tą wzbogaciłem o 11 nasion różnych traw uwielbianych przez ptaki. Taką mieszanką obsypuję gotowany ryż który ptaki chętnie zjadają ? po zimowej diecie składającej się tylko z mieszanki zbóż. Mieszanka ta jest dostępna w naszym sklepie pod nazwą ?FIRMOWA MIESZANKA ZIÓŁ I NASION TRAW DLA PAPUG?

Kod 1: 0405