BARWNIAK CZERWONOBRZUCHY (52)

BARWNIAK CZERWONOBRZUCHY (52)
[00592]

Dostępność: Na magazynie

Aktualizacja: 2018-03-10 19:58:59

* UWAGA - TYLKO ODBIÓR OSOBISTY BARWNIAK CZERWONOBRZUCHY  (Łac Pelvicachromis  Pulcher) Ryba zamieszkująca płytkie, wolno płynące,  stojące , słodkie i lekko zasolone wody Afryki. WYGLĄD ZEWNĘTRZNY Zwykle ciało ma barwę...
6.50zł
   Pin it
*

UWAGA - TYLKO ODBIÓR OSOBISTY

BARWNIAK CZERWONOBRZUCHY  (Łac Pelvicachromis  Pulcher)

Ryba zamieszkująca płytkie, wolno płynące,  stojące , słodkie i lekko zasolone wody Afryki.

WYGLĄD ZEWNĘTRZNY

Zwykle ciało ma barwę brunatną, z ciemniejszym pasem wzdłuż obu boków. Na płetwie grzbietowej widoczny jest ciemnozłocisty , lśniący pas, u samicy zanikający przed brzegiem płetwy. U samca na płetwie grzbietowej i ogonowej występują ciemniejsze plamki. Samica jest pełniejsza, samiec bardziej smukły. Samica osiąga maksymalnie 7 cm długości, samiec do 9 cm.

DYMORFIZM PŁCIOWY

Cechą charakterystyczną samic są rubinowo wybarwione boki.

WYMAGANIA BYTOWE

Dla jednej pary wymagane jest minimum 70L akwarium, wyposażone w liczne groty i kryjówki, stanowiące miejsce rozrodu. Dno zbiornika dobrze jest wysypać piaskiem lub innym miękkim materiałem, gdyż rybka chętnie przekopuje dno w celu poszukiwania pokarmu. Rośliny nie są konieczne.

Temperatura 24-27C, PH 5,5 ? 7,5.

ŻYWIENIE

Dobrej jakości pokarm suchy, mrożony i żywy

ROZMNAŻANIE

Barwniak jest rybą monogamiczną, tworzącą stałe pary. Nie ma jednak gwarancji, że zakupiona parka doprowadzi do tarła. Lepiej więc nabyć kilka rybek, pozwalając  im na naturalne dobranie się w pary. Zaloty inicjuje samiczka. Jej brzuch w tym czasie staje się intensywnie wybarwiony. Po złożeniu do 300 jajeczek samiczka przejmuje opiekę nad nimi, natomiast samiec  w tym czasie pilnuje terytorium. Wylęg następuje po ok.2-3 dniach, a po kolejnych 7-8 młode stają się samodzielne.

CIEKAWOSTKI

Barwniak Czerwonobrzuchy z natury nie jest agresywną rybką, ale należy pamiętać, że pochodzi z rodziny pielęgnicowatych. W okresie tarła i opieki nad potomstwem, w przypadku hodowli w zbyt małym akwarium, może dokonać ogromnych zniszczeń.

 

Kod 1: 0592