AKARKA CĘTKOWANA (26)

AKARKA CĘTKOWANA (26)
[08477]

Dostępność: Chwilowy brak towaru

Aktualizacja: 2016-08-29 13:38:03

* UWAGA - TYLKO ODBIÓR OSOBISTY AKARA  CĘTKOWANA (Łac.Laetacara Curviceps) Występuje w zaciemnionych, płytkich wodach Amazonii oraz jej dopływach. WYGLĄD ZEWNĘTRZNY Akara Cętkowana to niewielka pielęgnicowata ( długość 5 ? 7 cm) o...
8.31zł
   Pin it
*

UWAGA - TYLKO ODBIÓR OSOBISTY

AKARA  CĘTKOWANA (Łac.Laetacara Curviceps)

Występuje w zaciemnionych, płytkich wodach Amazonii oraz jej dopływach.

WYGLĄD ZEWNĘTRZNY

Akara Cętkowana to niewielka pielęgnicowata ( długość 5 ? 7 cm) o srebrzystoszarym lub turkusowym wybarwieniu łusek ( ubarwienie jest uzależnione od środowiskach). W okolicy płetw skrzelowych występuje charakterystyczne wybarwienie łusek na kolor turkusowy.

DYMORFIZM PŁCIOWY          

Samiec jest większy, bardziej wybarwiony oraz ma wydłużoną płetwę  grzbietową i odbytową. Samica jest bledsza i nieco bardziej zaokrąglona.

WYMAGANIA BYTOWE

Wymagają minimum 100 L dobrze zagospodarowanego akwarium ,obsadzonego szerokolistnymi roślinami. Temperatura  22 ? 26 C,  PH  5,2 ? 7,5.

ŻYWIENIE

Pokarm żywy, suchy i mrożony.

ROZMNAŻANIE

Akara Cętkowana zwykle w sposób naturalny dobiera się w pary spośród osobników w większym stadzie. Samica składa 150-200 jaj na płaskim kamieniu lub liściach roślin. Po ok. 4-6 dni następuje wylęg larw.

CIEKAWOSTKI

Zwykle Akara Cętkowana nie wykazuje zachowań agresywnych, z wyjątkiem okresu tarła, dlatego też lepiej jest przenieść w tym czasie parę do oddzielnego zbiornika.

Całkowicie naturalnym zjawiskiem jest zjadanie przez rodziców pierwszej ikry. Dopiero z czasem uczą się opieki nad potomstwem.

 

Kod 1: 8477